Naposledy zobrazené


MT Holding Slovakia, s.r.o.
Belince 144

95612

IČO:51742209

DIČ:SK2120775338

 

Dovoz akvárijných, terárijných a jazierkových rastlín.

 

       

 0908 157 195

(08.00-16.00 hod. - telefónne číslo nie je stálou službou, preto ak sa Vám nepodarí dovolať, napíšte nám mail alebo pošlite sms) 

MÁTE OTÁZKU?

tak neváhajte, vyplňujte, odosielajte:

Meno: 

E-Mail:

Telefón:

Správa:

 

 


Pridaj sa k nám do FB  skupiny:

Produkty zákupite aj u partnerov:

 

Atlas akváriových rastlín:

 

 

Microsorum

Jedna z najobľúbenejších a ľahko zohnatelných akváriových rastlín. Je to relatívne pomaly rastúca vodná papraď s bezproblémovým pestovaním. Rastie v mäkkej i tvrdej vode aj pri veľmi slabom osvetlení a na parametre vody tiež nie je citlivá. Jediné čo pri pestovaní musíme dodržať je nevsádzať ju do substrátu, ale iba na dekoráciu a je vhodné, aby voda v nádrži cirkulovala a nebola stará, inak sa môžu na listoch objavovať čierne fľaky. Na starých listoch, obzvlášť emersních rastlín, ktoré sme presunuli do akvária, sa tiež veľmi často čierne fľaky objavujú. Má tuhé listy a tak odoláva aj rybám, ktoré rastliny ničia. Pestuje sa niekoľko kultivarov. V SR sa bežne pestuje kultivar 'Windelov' a okrem veľkolistej formy tiež forma malolistá.
Botanický popis: Obojživelné, mnohotvárna papraď s plazivým, husto šupinatým podzemkom. Listy spočiatku kopijovité, krátko stopkaté, špicaté alebo zaguľatené, často s vlnitými okrajmi, olivovo až tmavo zelené.

Triediť podľa: Názvu | Ceny | Odporúčania