Veľkoobchod a obchod s rastlinami a akvaristikou

Akváriové rastliny, teráriové rastliny, technika a prípravky pre úspešný rast rastlín v akváriu


Produkty

Akvariové rastliny

Eshop:
MT Holding Slovakia, s.r.o.
Belince 144

95612

IČO:51742209

DIČ:SK2120775338

 +421 950 625 772

(08.00-16.00 hod. - telefónne číslo nie je stálou službou, preto ak sa Vám nepodarí dovolať, napíšte nám mail, na sms neodpovedáme

 

Predajňa Nitra

4AQUARIUM

všetko pre akvárium a aquascaping

Štúrova ulica 1420/45, 94901 Nitra

 +421 940 933 723

(09.00-17.30 hod. - telefónne číslo nie je stálou službou, preto ak sa Vám nepodarí dovolať, napíšte nám mail, na sms neodpovedáme

Dovoz akvárijných, terárijných a jazierkových rastlín.

 

                   

 

 

MÁTE OTÁZKU?

tak neváhajte, vyplňujte, odosielajte:

Meno: 

E-Mail:

Telefón:

Správa:

 

 

 

 

 

 


 

 

Dennerle Scaper's Soil 1-4mm

Balenie:
Výrobca: DENNERLE
EAN: 4001615045802
Dostupnosť: Skladom
16.58 bez DPH
19.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Substrát Dennerle Scaper's Soil 

Živný substrát pre silný rast rastlín
So všetkými základnými minerálmi a stopovými prvkami
S úrodnou sopečnou pôdou
S funkciou biofiltrácie pre zdravú a čistú vodu
Aktívne vytvára mäkkú, mierne kyslú vodu (pH cca 6-6,5, KH 0-2 °d)
Dvakrát pečené – trvalá vodná stabilita
Ideálne v kombinácii s CO2 hnojením
S cennými humínovými a fulvovými kyselinami
Ideálne pre rastliny, ryby a krevety, ktoré vyžadujú mäkkú, mierne kyslú vodu
Vhodné pre spodné filtre (chov kreviet)
Špeciálne zloženie živín – nepodporuje tvorbu rias
Scaper’s Soil je aktívny substrát špeciálne vyvinutý pre akváriá. Vytvára mierne kyslú, mäkkú vodu podobnú tej, v ktorej žije väčšina tropických živočíchov a rastlín. Scaper’s Soil sa ideálne hodí na pestovanie akvárií, najmä akvárií na aquascaping a akváriá s krevetami.

Scaper’s Soil pozostáva až zo 100% prírodných surovín. Vyrobené z rôznych starostlivo vybraných prírodných pôd, dodáva všetky základné minerály a stopové prvky, ktoré akváriové rastliny vyžadujú každý deň. Nepravidelne tvarované zrná s priemerom 1 až 4 mm dodávajú substrátu obzvlášť prirodzený efekt. Jeho voľná štruktúra umožňuje optimálny prietok substrátom a dobre do neho môžu vrastať korene rastlín. Scaper’s Soil poskytuje dokonalý základ pre zdravý, silný rast rastlín a živé farby. Z toho ťažia aj machy a prejavujú to kompaktným rastom a bohatými zelenými listami. Hlboká čierna farba poskytuje intenzívnejší, živší kontrast s jasnou zeleňou rastlín.

Scaper's Soil účinne zabraňuje rastu rias z troch dôvodov:

Špeciálne zloženie živín znamená, že živiny v prvom rade prospievajú rastlinám a nie riasam.
Funkcia vyrovnávacej pamäte živín: rovnako ako v batérii sa prebytočné živiny odoberajú z vody a uvoľňujú sa rastlinám iba v prípade potreby.
Silná podpora rastu rastlín – pretože dobre rastúce vodné rastliny sú najsilnejšími odporcami rias.
Scaper's Soil má aktívne iónomeničové vlastnosti. Vďaka tomu znižuje hodnotu pH a stabilizuje ju na mierne kyslej úrovni (cca 6,0-6,5). Zároveň znižuje uhličitanovú tvrdosť – až takmer k 0°d KH v závislosti od zdroja vody – a tým výrazne zjemňuje vodu. Slúži tiež ako prírodný zdroj humínových a fulvových kyselín bez toho, aby zafarbil vodu. To znamená, že Scaper’s Soil vytvára hodnoty vody, ktoré mnohé tropické akváriové rastliny a ryby poznajú zo svojho prirodzeného prostredia. Mäkká, mierne kyslá voda je ideálna napríklad pre väčšinu juhoamerických okrasných rýb, ako sú tetry neónky, skaláre a terče.

Napriek mäkkej vode je možné Scaper’s Soil bezpečne používať aj v kombinácii s CO2 hnojením, pretože hodnota pH je stabilizovaná pôdou. Scaper’s Soil zaisťuje krištáľovo čistú vodu a zdravé životné podmienky. Pórovitý povrch poskytuje ideálny substrát pre usídlenie dôležitých čistiacich baktérií. To znamená, že celý substrát sa stáva obrovským biofiltrom. Vytvára tak optimálne podmienky pre účinné biologické samočistenie a následne pre najlepšiu možnú kvalitu vody. Zároveň pôda absorbuje množstvo škodlivých látok priamo z vody. Granulát je dvakrát vypaľovaný a preto má aj trvalú vodnú stabilitu.

AJ PRE KREVETY
Vďaka vlastnostiam znižujúcim pH a KH a vynikajúcej filtračnej kapacite je Scaper’s Soil optimálnym substrátom pre chov a chov druhov kreviet, ktoré vyžadujú mierne kyslú vodu, ako je Crystal Red a Red Bee.

Vďaka trvalej stabilite zŕn je obzvlášť vhodný na použitie spolu so spodnými filtrami, čo je dobrá kombinácia pre chov kreviet. To znamená, že voda sa ešte rýchlejšie upraví na ideálne hodnoty a zvýši sa kapacita filtra. Vďaka voľnej, no stabilnej štruktúre je substrát zabezpečený optimálnym prísunom kyslíka, takže sa nemôže hromadiť rozkladná hmota. Jeho vysoko porézny povrch tvorí vynikajúci substrát na usadzovanie dôležitých mikroorganizmov, ktoré najmä mláďatá kreviet potrebujú pre svoj vývoj. Farby a vzhľad kreviet si na Scaper’s Soil skutočne prídu na svoje. Biele, červené a žlté krevety na tmavom čiernom pozadí živo vynikajú.