Veľkoobchod a obchod s rastlinami a akvaristikou

Akváriové rastliny, teráriové rastliny, technika a prípravky pre úspešný rast rastlín v akváriu


Produkty

Akvariové rastliny

Eshop:
MT Holding Slovakia, s.r.o.
Belince 144

95612

IČO:51742209

DIČ:SK2120775338

 +421 950 625 772

(08.00-16.00 hod. - telefónne číslo nie je stálou službou, preto ak sa Vám nepodarí dovolať, napíšte nám mail, na sms neodpovedáme

 

Predajňa Nitra

4AQUARIUM

všetko pre akvárium a aquascaping

Štúrova ulica 1420/45, 94901 Nitra

 +421 940 933 723

(09.00-17.30 hod. - telefónne číslo nie je stálou službou, preto ak sa Vám nepodarí dovolať, napíšte nám mail, na sms neodpovedáme

Dovoz akvárijných, terárijných a jazierkových rastlín.

 

                   

 

 

MÁTE OTÁZKU?

tak neváhajte, vyplňujte, odosielajte:

Meno: 

E-Mail:

Telefón:

Správa:

 

 

 

 

 

 


 

 

GrowCup Limnophila sessiliflora InVitro

- 20%
Náklad Kuriér alebo schránka na balíky od 2,89€ dodanie a platba
Medzinárodná preprava K dispozícii je medzinárodná doprava viac informácií

osobný odber Osobný odber v Nitre mapa a pravidlá odberu

Výrobca: LM
Dostupnosť: Skladom
3.31 bez DPH
3.97 ks
Pôvodná cena 4.96, Zľava 20 %
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Akváriová rastliny do pozadia GrowCup Limnophila sessiliflora InVitro

Atraktívna stonková rastlina s ozdobne strihanými listami.

Limnophila sessiliflora pochádza z juhovýchodnej Ázie. Je to veľmi dobrá alternatíva k obľúbenej Cabombe, ktorá si vyžaduje silné osvetlenie. Limnophila sessiliflora je v tomto smere nenáročná.

Charakteristika:

  • Výška: do 50 cm 
  • Požiadavky na svetlo: nízke-veľmi vysoké 
  • Teplota: 20-28oC 
  • Rýchlosť rastu: vysoká 
  • Pestovanie: jednoduché

Výsadba:

Zakúpené rastliny by mali byť odstránené z gélu a rozdelené na malé fragmenty po niekoľkých semenákoch.
Takto pripravené skupinky vysadíme pinzetou na vzdialenosť 3-5 cm.
Podrobný popis a video znázorňujúce výsadbu rastlín po zakúpení nájdete na našej webovej stránke.

Prerezávanie:

Rastlinu zrežeme tak, že odrežeme vrchné časti vo výške asi 5 cm (alebo podľa potreby aranžmánu). Odrezané vrcholy môžu byť znovu zasadené do zeme, aby sa získala ešte kompaktnejšia kupola rastliny. Po orezaní sa rastlina rozvetví a z miesta rezu vytvorí nové stonky a listy.

Popis morfológie a kultivačných metód:

Limnophila sessiliflora je rýchlo rastúca rastlina s krásnymi svetlozelenými listami, ktoré veľmi pripomínajú obľúbenú Cabombu. Limnophila sessiliflora v porovnaní s Cabombou nevyžaduje toľko svetla, takže môže nahradiť Cabombe v situáciách, keď táto na svetlo náročná rastlina dobre nerastie.

Limnophila sessiliflora ako rýchlo rastúca rastlina využíva veľké množstvo dusičnanov a fosfátov. Môže sa rozmnožovať odrezaním vrchných častí a ich zasadením do substrátu – vtedy Limnophila vytvára viac výmladkov, čím sa zahusťuje a zvyšuje jej dekoratívnosť (aj keď niekedy nové výhonky zvyknú ležať na substráte). Limnophila znamená „priateľ močiarov“ a v prírode Limnophila sessiliflora rastie v plytkých vodách jazier, pozdĺž potokov a nábreží riek

Popis: Piotr Baszucki

Limnofily sú bahenné rastliny, ktoré však dobre znášajú neustále ponorenie. Vďaka svojej živej svetlozelenej farbe a atraktívnym, jemne strihaným podvodným listom si získali uznanie ako akváriové rastliny. V akvarijnom pestovaní neznášajú nadmerný pohyb vody a usadzovanie bahna a rias na listoch.

Rozmnožovanie limnophilus vyžaduje väčšiu starostlivosť ako v prípade iných rastlín s dlhou stonkou. Najlepšie je množiť ich mladými rastlinami, ktoré sa z času na čas vyrábajú na stolónoch. Rozmnožovať je možné aj odrezkami, tie sa však nie vždy ľahko zakorenia. Najlepšie je rozdeliť rastlinu, keď už zo stonky vyrastajú korene. Ak delíte výhonok bez koreňov, odrežte ho žiletkou, aby nedošlo k jeho rozdrveniu.

Do domácich podmienok sú vhodné aj tri menšie druhy limnofiliek: limnofilka prisadená (Limnophila sessiliflord), limnofilka premenlivá (L. heterophylld) a limnofilka indická (L. indica). Rozlíšiť ich na základe exemplárov pestovaných pod vodou je takmer nemožné, pretože ich vzhľad závisí vo veľkej miere od podmienok pestovania. Sú zreteľne menšie ako vodná limnofília. Hoci sú tiež dosť fotofilné, nereagujú tak výrazne na dĺžku dňa a intenzitu svetla ako ich väčší bratranec. To uľahčuje ich pestovanie.

Popis: prof. Štefan Kornobis "Podvodná záhrada"

Počet listov a velkosť hluzi sa može od fotografie líšiť

Vzorový kelímok na fotke. Fotografie rastlín sú len orientačné. Predstavujú všetky vlastnosti rastliny po dostatočnom raste vo vodnej forme. Keď sa akváriové rastliny transformujú pod vodou, môžu zmeniť svoj vzhľad.

Prezentovaná fotografia tiež ilustruje použitú rastlinu pri usporiadaní akvária a cieľový vzhľad, ktorý sadenice dosiahnu po prispôsobení sa akváriu v dôsledku pravidelných ošetrovacích ošetrení.

Počet listov a velkosť hluzi sa može od fotografie líšiť

V zimných mesiacoch doporučujeme si pri objednávke doložiť aj výhrevné vrecko do balíka, ktoré urdží teplotu vo vnútry balíka počas prepravy.

V mínusových teplotách zasielame rastliny v krabiciach s PS výplňou +2,99eur