Akvariové rastliny

Eshop:
MT Holding Slovakia, s.r.o.
Belince 144

95612

IČO:51742209

DIČ:SK2120775338

 +421 908 157 195

(08.00-16.00 hod. - telefónne číslo nie je stálou službou, preto ak sa Vám nepodarí dovolať, napíšte nám mail, na sms neodpovedáme)

 

Predajňa Nitra

4AQUARIUM

všetko pre akvárium a aquascaping

Cintorínska 13, 94901 Nitra

 +421 940 933 723

(09.00-17.30 hod. - telefónne číslo nie je stálou službou, preto ak sa Vám nepodarí dovolať, napíšte nám mail, na sms neodpovedáme)

Dovoz akvárijných, terárijných a jazierkových rastlín.

 

                   

 

 

MÁTE OTÁZKU?

tak neváhajte, vyplňujte, odosielajte:

Meno: 

E-Mail:

Telefón:

Správa:

 

 


Pridaj sa k nám do FB  skupiny:

NAD

Atlas akváriových rastlín:

Surpanblog

 

 

JBL PROAQUATEST Fe železo

Rýchlotest na stanovenie obsahu železa v sladkovodných a morských akváriách & jazierkach

Výrobca: JBL
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: 2411663
EAN: 4014162241160
Dostupnosť: naskladňujeme
10.70 bez DPH
12.84 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

JBL PROAQUATEST Fe železo

Jednoduchá a spoľahlivá kontrola hodnôt vody v akváriách a jazierkach. Určenie optimálnej hodnoty železa pre sladkú a morskú vodu
Laboratórne porovnávacie systém pre vyrovnávanie zafarbenie vody: Sklenenú kyvetu naplňte vodou, do oboch kyviet pridajte činidlo a vložte do držiaka a odčítajte na farebnej stupnici
Použitie: 1 x po vysadení a potom týždenne. Pri problémoch so zelenými riasami, alebo ak rastliny nerastú optimálne
Na stránkach JBL v tematickom svete akvária alebo jazierka nájdete podrobné informácie k analýzam vody a riešenie problémov
Obsah dodávky: 1 test železa. Obsah na cca 50 meraní, vr. činidlá, 2 sklenených kyviet so skrutkovým uzáverom, striekačkou, komparačním blokom a farebnou stupnicou. Náhradné činidlo sa dodáva zvlášť
Zdravé akvárium s prirodzenými podmienkami
Správne hodnoty vody v akváriu závisí na vysadených rybách, prítomných riasach a koráloch. Aj keď voda vyzerá čisto, môže byť zaťažená. Pri zlých hodnotách sa môžu vo vode tvoriť riasy a choroby. Pre zdravé akvárium s prirodzenými podmienkami je potrebná pravidelná kontrola a úprava hodnôt vody.

Pre každú analýzu vody ponúka JBL testy vody vo forme rýchlotestu alebo testov zmeny farby. Tie stanovujú určitú hodnotu alebo niekoľko hodnôt súčasne. Týmito testy vody dá zistiť problémy s riasami a negatívne hodnoty dusičnanov dusitanov, draslíka, horčíka a pod.

Okrem dostatočného prísunu CO2 sú pre vodné rastliny životne dôležité stopové prvky a železo. Dobre rastúce vodné rastliny spotrebúvajú neustále železo a ďalšie stopové prvky, ktoré sú vo vode, aj viazané na tzv. Chelatoreny, ako je bežné v moderných hnojivách (napr. JBL Ferropol, JBL Fe + Microelements), dostupné len obmedzenú dobu. Preto je potrebná pravidelná kontrola obsahu železa testovacie sadou Fe a prípadná aplikácia hnojiva. Majitelia jazierok by si mali nechávať kontrolovať vodu zo studne pred jej použitím v jazierku. Príliš vysoké hodnoty železa môžu spôsobiť problémy.

JBL online laboratórium
Pravidelná kontrola pre zdravé akvárium s prirodzenými podmienkami. Zadajte na JBL online laboratóriu vaše hodnoty vody a nechajte si počas niekoľkých sekúnd vykonať odbornú analýzu vašich hodnôt.

Odporúčaný obsah železa:
Sladkovodné akvárium (spoločenstvo): 0,05-0,2 mg / l
Akvárium jazier Malawi a Tanganjika: 0,05-0,2 mg / l
Akvárium s rastlinami a minimom rýb (aquascaping): 0,1-0,5 mg / l
Morská akvária: 0,002-0,05 mg / l
Jazierka: 0,05-0,1 mg / l

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom