Naposledy zobrazené

Akvariové rastliny
MT Holding Slovakia, s.r.o.
Belince 144

95612

IČO:51742209

DIČ:SK2120775338

 

Dovoz akvárijných, terárijných a jazierkových rastlín.

 

                   

 +421 908 157 195

(08.00-16.00 hod. - telefónne číslo nie je stálou službou, preto ak sa Vám nepodarí dovolať, napíšte nám mail, na sms neodpovedáme) 

MÁTE OTÁZKU?

tak neváhajte, vyplňujte, odosielajte:

Meno: 

E-Mail:

Telefón:

Správa:

 

 


Pridaj sa k nám do FB  skupiny:

NAD

Atlas akváriových rastlín:

Surpanblog

 

 

Taxiphyllum barbieri - Java moss

Jeden z najpopulárnejších a najjednoduchších na pestovanie vodných machov. Vyznačuje sa tenkými vetvičkami pokrytými malými listami. Jávsky mach sa nepravidelne rozvetvuje na všetky možné strany.

Výrobca: AKVARIOVEMACHY
Kód: AM
Dostupnosť: očakávame naskladnenie
Cena bez DPH: 3.16
3.79
ks

Taxiphyllum barbieri - Java moss

 

  • Rastlina z In Vitro
  • Rastúca úroveň obtiažnosti - ľahká
  • Odporúčaná poloha v akváriu - predná časť nádrže, korene
  • Minimálny výkon osvetlenia - 20 Watt na 100 litrov vody
  • Minimálny výkon LED osvetlenia - 9 Watt na 100 litrov vody
  • Oxid uhličitý (CO2) – nevyžaduje sa
  • Tempo rastu - rýchle
  • Dosiahnuteľná dĺžka vetvičiek - 10 cm (+)

Je to jeden z najpopulárnejších a najjednoduchších na pestovanie vodných machov. Vyznačuje sa tenkými vetvičkami pokrytými malými listami. Jávsky mach sa nepravidelne rozvetvuje na všetky možné strany. Ideálne sa hodí na výsadbu na kúsky lávy, lignitu alebo na koreň. Keďže uprednostňuje slabé svetlo, je ideálny pre akváriá s krevetami, kde osvetlenie zvyčajne nie je príliš silné. Pri silnom svetle sa tvorí častejšie ako vetvičky taiwanského machu.

PODMIENKY PESTOVANIA

Jávsky mach je považovaný za jeden z najjednoduchších vodných machov na pestovanie. Svetlu nevadí, poradí si aj so svetlým tieňom alebo v zle osvetlenej nádrži. Hnojenie ako u väčšiny vodných machov, teda makrohnojivo. Mikroživiny nachádzajúce sa vo vode z vodovodu a/alebo substráte sú zvyčajne dostatočné. Optimálna teplota pre tento mach je 12-34 ° C. Na vodu nie sú žiadne požiadavky, rastie v mäkkej aj tvrdej vode - pH v rozmedzí 6,0 - 7,5.

SPÔSOB VÝSADBY

Jednotlivé vetvičky machu sú pripevnené rybárskym vlascom alebo lepidlom ku koreňom, lignitu alebo iným ozdobným prvkom (lepidlo a vlasec dostupné u nás). Dlhšie vetvičky je možné rozrezať na niekoľko menších, čím získate viac machu. Po niekoľkých dňoch sa mach začne šíriť smerom nahor, čím sa zahustí jeho štruktúra.