Akvariové rastliny
MT Holding Slovakia, s.r.o.
Belince 144

95612

IČO:51742209

DIČ:SK2120775338

 +421 908 157 195

(08.00-16.00 hod. - telefónne číslo nie je stálou službou, preto ak sa Vám nepodarí dovolať, napíšte nám mail, na sms neodpovedáme)

 

Predajňa Nitra

4AQUARIUM

všetko pre akvárium a aquascaping

Cintorínska 13, 94901 Nitra

 +421 940 933 723

(09.00-17.30 hod. - telefónne číslo nie je stálou službou, preto ak sa Vám nepodarí dovolať, napíšte nám mail, na sms neodpovedáme)

Dovoz akvárijných, terárijných a jazierkových rastlín.

 

                   

 

 

MÁTE OTÁZKU?

tak neváhajte, vyplňujte, odosielajte:

Meno: 

E-Mail:

Telefón:

Správa:

 

 


Pridaj sa k nám do FB  skupiny:

NAD

Atlas akváriových rastlín:

Surpanblog

 

 

Anubias Heterophylla

NENÁROČNÁ NA KORENE A KAMENE

Akváriové rastliny, teráriové rastliny, technika a prípravky pre úspešný rast rastlín v akváriu

Výrobca: Akváriovérastliny
Kód: 100119
Dostupnosť: Objednáme pre vás do 7 - 10 prac. dní
Cena bez DPH: 3.16
3.79 ks

ANUBIAS HETEROPHYLLA

je močiarna rastlina obývajúca mokrade v západnej a rovníkovej časti Afriky. Rastlina má svetlozelené listy, ktoré sú kopijovitého tvaru, dlhé až 25 cm a široké 10 cm. Povrch čepele listu je hladký alebo mierne zvlnený. Stopky sú zvyčajne dlhšie ako čepele listov. Má malé kvety zhromaždené v púčiku. Vďaka svojej veľkosti sa skvele hodí do zadnej časti akvária. Anubias heterophylla sa rozmnožuje delením odnoží. Rastlina by nemala byť zakopaná v substráte, môže byť pokrytá iba časť koreňov.


Anubias Heterophylla je väčší listový variant Anubiasu. Rovnako ako ostatné Anubias to môže rásť v akváriách a teráriách buď ponorené alebo emerzné. Má dlhé stonky ako Anubias Barteri, ale listy sú takmer zdvojnásobené. 

Rovnako ako ostatné Anubias, tento variant je kvitnúca rastlina, ktorá rastie najlepšie, keď je oddenka pripojená k tvrdému povrchu, ako je drevo alebo kamene. Majú nízke až stredne ľahké požiadavky a môžu využívať pravidelné hnojenie. CO2 nie je potrebné, ale môže podporiť rýchlejší rast a silnejšie listy. Vzhľadom k tomu, že rastie pomaly, sú listy náchylné na rast rias, ak sú umiestnené pod vysokým osvetlením.

Rozmnožovanie je jednoduché a priame; jednoducho odrežte alebo odtrhnite odrezky, ktoré sa majú presadiť. Nesadiť do substrátu, lebo začne hniť

Priezvisko: Araceae

Pôvod: západná Afrika

pH: 6-7,5

Starostlivosť: Jednoduchá

Svetlo: Nízke

Co2: Nevyžaduje sa

Rozmnožovanie: delením hrizomu

Rýchlosť rastu: pomalé až stredné

Počet listov a velkosť hluzi sa može od fotografie líšiť

Vzorový košík na fotke. Fotografie rastlín sú len orientačné. Predstavujú všetky vlastnosti rastliny po dostatočnom raste vo vodnej forme. Keď sa akváriové rastliny transformujú pod vodou, môžu zmeniť svoj vzhľad.

Prezentovaná fotografia tiež ilustruje použitú rastlinu pri usporiadaní akvária a cieľový vzhľad, ktorý sadenice dosiahnu po prispôsobení sa akváriu v dôsledku pravidelných ošetrovacích ošetrení.

Počet listov a velkosť hluzi sa može od fotografie líšiť

V zimných mesiacoch doporučujeme si pri objednávke doložiť aj výhrevné vrecko do balíka, ktoré urdží teplotu vo vnútry balíka počas prepravy.

V mínusových teplotách zasielame rastliny v krabiciach s PS výplňou +2,99eur