Veľkoobchod a obchod s rastlinami a akvaristikou

Akváriové rastliny, teráriové rastliny, technika a prípravky pre úspešný rast rastlín v akváriu


Produkty

Akvariové rastliny

Eshop:
MT Holding Slovakia, s.r.o.
Belince 144

95612

IČO:51742209

DIČ:SK2120775338

 +421 908 157 195

(08.00-16.00 hod. - telefónne číslo nie je stálou službou, preto ak sa Vám nepodarí dovolať, napíšte nám mail, na sms neodpovedáme

 

Predajňa Nitra

4AQUARIUM

všetko pre akvárium a aquascaping

Štúrova ulica 1420/45, 94901 Nitra

 +421 940 933 723

(09.00-17.30 hod. - telefónne číslo nie je stálou službou, preto ak sa Vám nepodarí dovolať, napíšte nám mail, na sms neodpovedáme

Dovoz akvárijných, terárijných a jazierkových rastlín.

 

                   

 

 

MÁTE OTÁZKU?

tak neváhajte, vyplňujte, odosielajte:

Meno: 

E-Mail:

Telefón:

Správa:

 

 

 

 

 

 


 

 

Echinodorus tenellus Red

STREDNE NÁROČNÁ DO PREDU AKVÁRIA KOBERCOVKA
Výrobca: GrowCup
EAN: 85813496
Dostupnosť: Nedostupné - sezónna ponuka
3.73 bez DPH
4.47 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

GrowCup Helanthium tenellum "Red" - In Vitro

Helanthium tenellum "Red", niekedy označovaný aj ako Echinodorus tenellus, pochádza z tropickej Južnej Ameriky a je najmenším druhom stolonovitých mečovitých rastlín. Vďaka svojmu kompaktnému rastu a rýchlemu množeniu koreňovými výmladkami je Helanthium tenellum "Red" ideálny ako pôdna pokrývka v popredí každého akvária. Helanthium tenellum "Red" si tiež príde na svoje ako malá skupina v popredí, najmä pred tvrdým terénom alebo medzi zelenými rastlinami, a jeho špeciálny tvar listov vytvára veľké kontrasty a rozmanitosť v akváriu. Listy sú mimoriadne úzke a stredne zelené, olivovo zelené alebo dokonca červenkasté v závislosti od úrovne osvetlenia. Sú 6-10 cm dlhé a asi 1,5 mm široké. V niektorých prípadoch môže dĺžka listu presiahnuť 10 cm. Ak sa má rastlina trpasličieho meča pestovať ako pôdna pokrývka, nesmie sa odstraňovať a mala by byť „sploštená“ primeraným osvetlením. V opačnom prípade sa efekt trávnika dosiahne pomerne ťažko.

Substrát bohatý na živiny a hnojenie CO2 výrazne podporuje rast rastlín a vyvážený prísun mikro- a makroživín tiež podporuje zdravý a rýchly vývoj. Po založení môže Helanthium tenellum "Red" rásť veľmi rýchlo. V tomto prípade by sa mal „trávnik“ pravidelne preriediť, inak sa reťazce podhorských oblastí prekryjú a môže sa vyvinúť nerovnomerný a nevzhľadný rastový vzor.

Helanthium tenellum sa líši od svetlozeleného Helanthium tenellum "parvulum" v užších, tmavších, často červenkastých podvodných listoch. Táto jemnolistá rastlina podobná tráve poskytuje zaujímavé farebné akcenty v popredí.

Počet listov a velkosť hluzi sa može od fotografie líšiť

Vzorový kelímok na fotke. Fotografie rastlín sú len orientačné. Predstavujú všetky vlastnosti rastliny po dostatočnom raste vo vodnej forme. Keď sa akváriové rastliny transformujú pod vodou, môžu zmeniť svoj vzhľad.

Prezentovaná fotografia tiež ilustruje použitú rastlinu pri usporiadaní akvária a cieľový vzhľad, ktorý sadenice dosiahnu po prispôsobení sa akváriu v dôsledku pravidelných ošetrovacích ošetrení.

Počet listov a velkosť hluzi sa može od fotografie líšiť

V zimných mesiacoch doporučujeme si pri objednávke doložiť aj výhrevné vrecko do balíka, ktoré urdží teplotu vo vnútry balíka počas prepravy.

V mínusových teplotách zasielame rastliny v krabiciach s PS výplňou +2,99eur