Veľkoobchod a obchod s rastlinami a akvaristikou

Akváriové rastliny, teráriové rastliny, technika a prípravky pre úspešný rast rastlín v akváriu


Produkty

Akvariové rastliny

Eshop:
MT Holding Slovakia, s.r.o.
Belince 144

95612

IČO:51742209

DIČ:SK2120775338

 +421 950 625 772

(08.00-16.00 hod. - telefónne číslo nie je stálou službou, preto ak sa Vám nepodarí dovolať, napíšte nám mail, na sms neodpovedáme

 

Predajňa Nitra

4AQUARIUM

všetko pre akvárium a aquascaping

Štúrova ulica 1420/45, 94901 Nitra

 +421 940 933 723

(09.00-17.30 hod. - telefónne číslo nie je stálou službou, preto ak sa Vám nepodarí dovolať, napíšte nám mail, na sms neodpovedáme

Dovoz akvárijných, terárijných a jazierkových rastlín.

 

                   

 

 

MÁTE OTÁZKU?

tak neváhajte, vyplňujte, odosielajte:

Meno: 

E-Mail:

Telefón:

Správa:

 

 

 

 

 

 


 

 

GrowCup Ammania senegalensis - In Vitro

PRIRAVUJEME STREDNE NÁROČNÁ DO STREDU AKVÁRIA
Kelímok:
Výrobca: GrowCup
Kód: GC011
Dostupnosť: na spätnú objednávku 5-10 prac. dní
4.98 bez DPH
5.97 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Akváriová rastlina Ammania senegalensis

Charakteristika:

  • Pôvod: Afrika
  • Rastlina v strede akvária
  • Výška: 10-20 cm
  • Šírka: 10 - 15 cm
  • Vyžaduje CO2 hnojenie a tekuté hnojenie
  • Požiadavky na svetlo: vysoké
  • Rýchlosť rastu: rýchla
  • Odporúčaná teplota 20-28 stupňov Celzia

Výsadba:

Jednotlivé sadenice sa vysádzajú 1,5 cm od seba pomocou pinzety s ostrými hrotmi. Rastliny by mali byť vysadené v skupine.

Popis morfológie a kultivačných metód:

Atraktívna rastlina s tehlovo červenými listami. Odporúča sa pre akváriá nad 150 l na výsadbu v strede a v zadnej časti akvária, kde vytvorí hustú skupinu, ktorá priťahuje pohľady akváriového pozorovateľa.

Je to teplomilná rastlina s tepelnými nárokmi medzi 22-28°C a vysokým nárokom na svetlo. Má rád stredne mäkkú vodu do 15°N s pH 6,2-7,0. Je nenáročná na substrát, ale pre dobrý rast je potrebné hnojenie prípravkami železa a dávkovanie oxidu uhličitého. Rozmnožuje sa odrezaním stonky a zasadením do zeme. Koreňový systém je dosť slabý. Zo starých častí stonky vyrastajú nové výhonky. Nové rastliny sa dajú pestovať aj zo semien, ktoré sa vysievajú do plytkých nádob, čím sa postupne zvyšuje hladina vody, keď sa mladé rastlinky vyvíjajú. Najdekoratívnejšie v skupinách vysadených na terasách. Skupina 5-6 rastlín vysadených v treťom a druhom pláne. V závislosti od hladiny vody v nádrži môže existovať vertikálna alebo horizontálna forma rastu. Táto rastlina môže spôsobiť veľa problémov pri pestovaní a vyžaduje si veľa pozornosti. Dosiahnuť dobrý dekoratívny efekt je veľmi ťažké. Priemerná miera rastu. Keď rastlina začne zle rásť, niekedy pomôže presadiť ju na iné miesto a pod korene dať hlinu. Nemôžu byť vysadené na tienistých miestach, pretože rastlina miluje svetlo.

Počet listov a velkosť hluzi sa može od fotografie líšiť

Vzorový kelímok na fotke. Fotografie rastlín sú len orientačné. Predstavujú všetky vlastnosti rastliny po dostatočnom raste vo vodnej forme. Keď sa akváriové rastliny transformujú pod vodou, môžu zmeniť svoj vzhľad.

Prezentovaná fotografia tiež ilustruje použitú rastlinu pri usporiadaní akvária a cieľový vzhľad, ktorý sadenice dosiahnu po prispôsobení sa akváriu v dôsledku pravidelných ošetrovacích ošetrení.

Počet listov a velkosť hluzi sa može od fotografie líšiť

V zimných mesiacoch doporučujeme si pri objednávke doložiť aj výhrevné vrecko do balíka, ktoré urdží teplotu vo vnútry balíka počas prepravy.

V mínusových teplotách zasielame rastliny v krabiciach s PS výplňou +2,99eur

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom