Akvariové rastliny

Eshop:
MT Holding Slovakia, s.r.o.
Belince 144

95612

IČO:51742209

DIČ:SK2120775338

 +421 908 157 195

(08.00-16.00 hod. - telefónne číslo nie je stálou službou, preto ak sa Vám nepodarí dovolať, napíšte nám mail, na sms neodpovedáme)

 

Predajňa Nitra

4AQUARIUM

všetko pre akvárium a aquascaping

Cintorínska 13, 94901 Nitra

 +421 940 933 723

(09.00-17.30 hod. - telefónne číslo nie je stálou službou, preto ak sa Vám nepodarí dovolať, napíšte nám mail, na sms neodpovedáme)

Dovoz akvárijných, terárijných a jazierkových rastlín.

 

                   

 

 

MÁTE OTÁZKU?

tak neváhajte, vyplňujte, odosielajte:

Meno: 

E-Mail:

Telefón:

Správa:

 

 


Pridaj sa k nám do FB  skupiny:

NAD

Atlas akváriových rastlín:

Surpanblog

 

 

Rotala Wallichii

Výrobca: akvarioverastliny.sk
Záručná doba: 24 mesiacov
Dostupnosť: na sklade
2.08 bez DPH
2.49 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Pestovanie tejto rastliny býva v niektorých podmienkach dosť problematické.

Najväčšie šance na úspech pri jej pestovaní má akvarista, ktorý použije vhodný pôdny (výživný) substrát, silnejšie osvetlenie a zaistí jej dostatok rozpusteného CO2. Rýchlosť jej rastu závisí aj od intenzity prúdenia vody.
Charakteristika: Pôsobivá, veľmi jemná a citlivá rastlina. Submerznú forma s vodnými listami nevydrží mimo vodné prostredie príliš dlho a jej jemné listy na vzduchu veľmi rýchlo osychajú. Napriek hojne rozšíreným predstavám o jej extrémne vysokej náročnosti, nie sú jej nároky zas tak vysoké. Dokáže dobre rásť aj pri relatívne slabšom osvetlení, aj keď pri silnejšom osvetlení porastie samozrejme rýchlejšie. Živín nepotrebuje moc (tak ako väčšina vodných rastlín), a ak sa pri jej pestovaní použije výživný (zásobný) substrát, nie je ani potrebné jej nejako zvlášť prihnojovať do vodného stĺpca. V skutočnosti jej vyššie koncentrácie niektorých živín vo vodnom stĺpci skôr škodí. Použitie pôdneho sustrátu v kombinácii s miernym prihnojovaním do vodného stĺpca sa teda zdá byť u tejto rastliny najlepšou kombináciou. Množstvo CO2 nepotrebuje nijako vysoké (bohato jej stačí koncentrácie okolo 10 mg / l). Červené sfarbenie tejto rastliny majú na svedomí špeciálne pigmenty zvanej antokyány, na ktorých produkciu (a teda intenzitu a odtieň sfarbenia) ovplyvňuje množstvo faktorov (od intenzity a teploty osvetlenia, cez množstvo živín, až po teplotu alebo pH). V niektorých podmienkach sa teda rastlina sfarbí do červena, v iných do ružova, oranžova alebo i fialova, ale niekedy môže zostať čisto zelená. Najväčší vplyv na jej zafarbenie má pravdepodobne intenzita osvetlenia a teplota farieb, ale zďaleka to nie je vplyv jediný.