Akvariové rastliny

Eshop:
MT Holding Slovakia, s.r.o.
Belince 144

95612

IČO:51742209

DIČ:SK2120775338

 +421 908 157 195

(08.00-16.00 hod. - telefónne číslo nie je stálou službou, preto ak sa Vám nepodarí dovolať, napíšte nám mail, na sms neodpovedáme

 

Predajňa Nitra

4AQUARIUM

všetko pre akvárium a aquascaping

Cintorínska 13, 94901 Nitra

 +421 940 933 723

(09.00-17.30 hod. - telefónne číslo nie je stálou službou, preto ak sa Vám nepodarí dovolať, napíšte nám mail, na sms neodpovedáme

Dovoz akvárijných, terárijných a jazierkových rastlín.

 

                   

 

 

MÁTE OTÁZKU?

tak neváhajte, vyplňujte, odosielajte:

Meno: 

E-Mail:

Telefón:

Správa:

 

 

 

 

 

 


 

 

Ranalisma rostratum

Výrobca: AquariumPlants
Kód: 1005057
Dostupnosť: na sklade u dodávateľa do 7-10 pracovných dní
2.08 bez DPH
2.49 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Ranalisma rostratum je malá rastlina z ázijských trópov a subtrópov. Často sa predáva pod gramaticky nesprávnym názvom „Ranalisma rostrata“. Ak sú listy R. rostratum stále udržiavané nad vodou, sú okrúhle, s stopkou a krátke kvetenstvo často pozostáva z jediného kvetu, z ktorého sa vyvíja pomerne veľký súhrnný plod. Obsahuje veľké množstvo listových orechov s plochými stranami. Ponorená forma má svetlozelené listy v tvare plochého listu a veľmi sa podobá na svetlozelenú odrodu Helanthium tenellum. Rovnako ako druh rodu Helanthium, R. rostratum vytvára dlhé bežce, ktoré sú skutočne upravenými kvetenstvami.

R. rostratum sa do strednej Európy občas dováža z ázijských škôlok pre vodné rastliny, zatiaľ sa tam však neusídlila ako akvarijná rastlina, na rozdiel od Ázie a USA. Po istý čas sa v hobby šírilo Helanthium tenellum „parvulum“ pod nesprávnym názvom „Ranalisma rostrata“. Informácie o tom, že táto svetlozelená forma H. ​​tenellum (= Echinodorus tenellus) bola pomocou analýzy DNA identifikovaná ako Ranalisma rostratum, sú však nesprávne a zakladajú sa na omyle.
V datovanejšej literatúre o akváriách je tiež spomenutý druh Ranalisma humile (synonymum Echinodorus humilis), ktorý je rozšírený v Afrike. Táto rastlina sa však dnes už viac kultivuje.

 Za slabšieho svetla vytvára dlhšie stopkaté listy svetlejšieho odtieňa s kopijovitou listovou čepeľou. Rastie potom pomalšie.