Naposledy zobrazené

Akvariové rastliny
MT Holding Slovakia, s.r.o.
Belince 144

95612

IČO:51742209

DIČ:SK2120775338

 

Dovoz akvárijných, terárijných a jazierkových rastlín.

 

       

 +421 908 157 195

(08.00-16.00 hod. - telefónne číslo nie je stálou službou, preto ak sa Vám nepodarí dovolať, napíšte nám mail, na sms neodpovedáme) 

MÁTE OTÁZKU?

tak neváhajte, vyplňujte, odosielajte:

Meno: 

E-Mail:

Telefón:

Správa:

 

 


Pridaj sa k nám do FB  skupiny:

NAD

Produkty zákupite aj u partnerov:

Surpanshop

Akvaland

Atlas akváriových rastlín:

Surpanblog

 

 

Ranalisma rostratum

Kód produktu: 1005057
Výrobca: AquariumPlants
Dostupnosť: skladom
Cena bez DPH: 2.08
2.49
ks

Ranalisma rostratum je malá rastlina z ázijských trópov a subtrópov. Často sa predáva pod gramaticky nesprávnym názvom „Ranalisma rostrata“. Ak sú listy R. rostratum stále udržiavané nad vodou, sú okrúhle, s stopkou a krátke kvetenstvo často pozostáva z jediného kvetu, z ktorého sa vyvíja pomerne veľký súhrnný plod. Obsahuje veľké množstvo listových orechov s plochými stranami. Ponorená forma má svetlozelené listy v tvare plochého listu a veľmi sa podobá na svetlozelenú odrodu Helanthium tenellum. Rovnako ako druh rodu Helanthium, R. rostratum vytvára dlhé bežce, ktoré sú skutočne upravenými kvetenstvami.

R. rostratum sa do strednej Európy občas dováža z ázijských škôlok pre vodné rastliny, zatiaľ sa tam však neusídlila ako akvarijná rastlina, na rozdiel od Ázie a USA. Po istý čas sa v hobby šírilo Helanthium tenellum „parvulum“ pod nesprávnym názvom „Ranalisma rostrata“. Informácie o tom, že táto svetlozelená forma H. ​​tenellum (= Echinodorus tenellus) bola pomocou analýzy DNA identifikovaná ako Ranalisma rostratum, sú však nesprávne a zakladajú sa na omyle.
V datovanejšej literatúre o akváriách je tiež spomenutý druh Ranalisma humile (synonymum Echinodorus humilis), ktorý je rozšírený v Afrike. Táto rastlina sa však dnes už viac kultivuje.

 Za slabšieho svetla vytvára dlhšie stopkaté listy svetlejšieho odtieňa s kopijovitou listovou čepeľou. Rastie potom pomalšie.