Veľkoobchod a obchod s rastlinami a akvaristikou

Akváriové rastliny, teráriové rastliny, technika a prípravky pre úspešný rast rastlín v akváriu


Produkty

Akvariové rastliny

Eshop:
MT Holding Slovakia, s.r.o.
Belince 144

95612

IČO:51742209

DIČ:SK2120775338

 +421 950 625 772

(08.00-16.00 hod. - telefónne číslo nie je stálou službou, preto ak sa Vám nepodarí dovolať, napíšte nám mail, na sms neodpovedáme

 

Predajňa Nitra

4AQUARIUM

všetko pre akvárium a aquascaping

Štúrova ulica 1420/45, 94901 Nitra

 +421 940 933 723

(09.00-17.30 hod. - telefónne číslo nie je stálou službou, preto ak sa Vám nepodarí dovolať, napíšte nám mail, na sms neodpovedáme

Dovoz akvárijných, terárijných a jazierkových rastlín.

 

                   

 

 

MÁTE OTÁZKU?

tak neváhajte, vyplňujte, odosielajte:

Meno: 

E-Mail:

Telefón:

Správa:

 

 

 

 

 

 


 

 

ADA Aqua Soil Amazonia Ver. 2

Balenie:
Výrobca: ADA
Kód: 104
EAN: 4537934040605
Dostupnosť: na spätnú objednávku do 7-10 prac. dní
14.92 bez DPH
17.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Aktívny akváriový substrát ADA Aqua Soil Amazonia ver.2

Aqua Soil - Amazonia Ver.2 bola vydaná ako nový substrátový materiál ADA. 

Amazonia Ver.2 je aktualizovaný produkt z existujúcej Amazonia II vyrobený z prírodnej čiernej pôdy. 

Amazonia II takmer nespôsobuje zákal a odfarbenie vody v porovnaní s pôvodnou Amazonkou.

Pretože Amazonia II zostala rovnaká, doplnok Amazonia na zlepšenie živín substrátu je opäť dostupný v Amazonia Ver. 2. 

Doplnok Amazonia sú tuhé živiny vo forme peliet s ešte vyšším obsahom dusíka ako hlavná živina v kombinácii s prísadami hojne obsiahnutými v pôvodnom amazóne, ktoré sú účinné pre pestovanie vodných rastlín. 

Nastavením substrátu pridaním časti doplnku Amazonia pod Aqua Soil pomáha pestovať zdravšie vodné rastliny. 

Amazonia Ver.2 sa ľahko používa a pomáha pestovať zdravé vodné rastliny.

Užite si krásne prírodné akvária s Amazonia Ver.2.

Pelety hnojiva (tyčinky) sa balia osobitne do malého vrecka a balia sa spolu s produktom.

To vám umožní voľne nanášať pelety kdekoľvek v zmesi a obísť takzvané neaktívne miesta v kompozícii (napr. pod kameňmi alebo koreňmi)

Čo je ADA Amazonia Ver.2?
Je to úplne prírodný substrát, ktorý je výsledkom úpravy pôdy. Substrát si zachoval vlastnosti prírodnej pôdy vedúce k rastu rastlín a stabilizácii parametrov vody a získal odolnosť voči dlhodobým účinkom vody a prevládajúcemu tlaku v akváriu. 

Aké sú účinky používania ADA Amzaonia Ver.2?
Predovšetkým je dôležité zdôrazniť vysokú absorbovateľnosť substrátu. Táto schopnosť zabraňuje tvorbe rias absorbujúcich nadbytočné nebezpečné zlúčeniny. Túto výhodu ocení každý profesionálny a začínajúci akvarista. 
Substrát je bohatý na makro a mikroelementy, ktoré slúžia na rýchly a svieži rast vodných a averzných rastlín. 

Aký je rozdiel medzi Amazóniou, Amazóniou II a Ver.2?
Ada Amazonia II je vylepšená verzia Amazonu. Má menej NO3, čo má pozitívny vplyv na pomalší a bezpečnejší štart nádrže. Vylepšená verzia navyše nezakalí vodu počas niekoľkých prvých dní po založení akvária, čo bolo v prípade predchádzajúcej verzie substrátu. Ver.2 má ďalšie hnojivo vo forme tyčiniek. Doplnok Amazonia sú tuhé živiny vo forme peliet s ešte vyšším obsahom dusíka, ako hlavná živina v kombinácii s prísadami hojne obsiahnutými v pôvodnom amazóne, ktoré sú účinné pre pestovanie vodných rastlín.

Substrát Amazonia Ver.2 pre ktoré akvárium?
Ada Amazonia II stačí na zostavenie akvária od 50 l do 80 l. Je určený pre nádrže s bohatou vegetáciou a pre návnady, paludária a terária v tropických podmienkach.

Použitie:
- Nepláchnite pred použitím.

Nanášajte AQUA SOIL rovnomerne na dno akvária alebo na POWER SAND Advance alebo Basic. Tvarujte povrch smerom k čelnému sklu akvária, čo zvyšuje perspektívu. Pred naliatím vody položte tanier alebo dosku, aby nevylúhovali živiny zo zeme. Po naliatí vody vyrovnajte povrch AQUA SOIL znovu pomocou nástrojov ako je SAND FLATTENER. Výsadba je jednoduchšia, ak je hladina vody dostatočne nízka na pokrytie substrátu AQUA SOIL. Po výsadbe naplňte akvárium vodou. Prúd vody jemne nasmerujte na tanier alebo dosku. Po naliatí vody môže voda zakaliť. Táto zákal zmizne po niekoľkých hodinách pri správne fungujúcom filtračnom systéme.


Substrát v prírodnom akváriu: je časť štrku, na ktorej sú vysadené akváriové rastliny. Je to zvláštna kombinácia rôznych látok. Spodkom substrátu je vrstva Power Sand s hrúbkou 5 až 10 mm, ktorá obsahuje organické látky rastlinného pôvodu a pomaly sa uvoľňujúce anorganické živiny. Do rastlín vnášajú živiny. Potom je tu vrstva prírodnej pôdy Aqua Soil. Jeho častice sú jemné a vysoký obsah organických kyselín prispieva k rozvoju koreňov. Poslednou vrstvou je ľahký piesok, ktorý sa používa ako dekoratívny piesok v popredí kompozície. Dôvodom použitia takéhoto rozmanitého materiálu je skutočnosť, že takýto systém umožňuje zdravý vývoj vegetácie a prirodzený vzhľad akvária. Aj keď ľahký piesok neprispieva k rozvoju rastlín, rovnako ako vrstva Aqua Soil sa používa na dekoratívne účely.


Produkty ADA  - Aqua Design Amano - je značka svetovej úrovne, ktorú vytvoril akvarista Takashi Amano, ktorý je považovaný za vplyvnú osobnosť svetového akvária. Výrazne prispel k formovaniu koncepcie prírodného akvária. Jeho tanky potešia a inšpirujú budúce generácie vodákov.

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom