Microsorum pteropus nenáročná akváriová rastlina.
Microsorum pteropus je jednou z celosvetovo najpoužívanejších rastlín v rastlinných akváriách. Pomalý rast, jedinečná štruktúra listov a spôsob rozmnožovania z neho robí akváriový hit. Microsorum pteropus toleruje väčšinu svetelných podmienok a mnoho prostredí – od mäkkej kyslej vody až po zásadité podmienky a dokonca aj poloslané nádrže! Je tiež ľahké ho nájsť vo väčšine miestnych predajnniach; ale ak nie, na našej webovej stránke sú vždy na sklade .
Teraz, ak ste našli tento článok, očividne hľadáte viac informácií o Microsóriach. Výsadba Microsóra je jednoduchá; jednoducho ho hoďte do vody. Naozaj - aj keď ho len pustíte, začne rásť. Microsorium bude prosperovať, keď sa vznáša, alebo jej prúd môže umožniť pripojiť sa k niečomu, čoho sa môžu držať jej korene. Môžete si tiež vybrať, kam pôjde, ich priviazaním na kus dreva, skalu alebo iný dekor. Všetky korene a listy vychádzajú z podzemku. Ak je zakopaný pod štrkom alebo pieskom, hnije.
Pokiaľ ide o pestovanie Microsóra, postačí takmer každé svetlo. Vskutku, bude vďačný za akýkoľvek jas vo svojom prostredí! Nie je náročná na to, aké spektrum osvetlenia používate, ani na počet wattov. Najlepšie však bude rásť, ak bude vybavená osvetlením so spektrom 6700k. Pre túto rastlinu je ideálny akýkoľvek rozsah od nízkeho po stredne silné svetlo. Vo veľmi vysokom rozsahu svetla ho môžete spáliť. Microsorium dokáže rásť z takého mála svetla, že ho mnohí akvaristi zabudli na niekoľko týždňov vo vedre a stále žije.
Ďalšou výhodou je, že akváriové ryby milujú plávať cez tieto rastliny. Jávske paprade dokážu vytvoriť neustále sa rozvíjajúcu džungľu, v ktorej môžu plávať. Vďaka pomalému rastovému faktoru tejto rastliny mnohí ľudia urobia len 1 veľký prestrih každý rok a potom nechajú prírodu, aby sa sama pustila do zdobenia ich akvária au natural. Väčšine rybám nechutí, takže ani mnohé ryby, ktoré sa živia rastlinami, ju nejedia. Listy sú tiež veľmi hrubé a drsné.