Akvariové rastliny

Eshop:
MT Holding Slovakia, s.r.o.
Belince 144

95612

IČO:51742209

DIČ:SK2120775338

 +421 908 157 195

(08.00-16.00 hod. - telefónne číslo nie je stálou službou, preto ak sa Vám nepodarí dovolať, napíšte nám mail, na sms neodpovedáme)

 

Predajňa Nitra

4AQUARIUM

všetko pre akvárium a aquascaping

Cintorínska 13, 94901 Nitra

 +421 940 933 723

(09.00-17.30 hod. - telefónne číslo nie je stálou službou, preto ak sa Vám nepodarí dovolať, napíšte nám mail, na sms neodpovedáme)

Dovoz akvárijných, terárijných a jazierkových rastlín.

 

                   

 

 

MÁTE OTÁZKU?

tak neváhajte, vyplňujte, odosielajte:

Meno: 

E-Mail:

Telefón:

Správa:

 

 


Pridaj sa k nám do FB  skupiny:

NAD

Atlas akváriových rastlín:

Surpanblog

 

 

Bolbitis heteroclita

IBA U NÁS RARITNÉ STREDNE NÁROČNÁ NA KORENE A KAMENE NAŠE REAL FOTO

Výrobca: RarePlants
Kód: 100506
Dostupnosť: naskladňujeme
4.98 bez DPH
5.97 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Bolbitis heteroclita 

je pomaly rastúca obojživelná kapradina a môže prežiť i vo veľmi slabom svetle. Je však najkrajšia za silnejšieho svetla. 

Bolbitis Heteroclita, niekedy označovaný ako ázijská vodná papraď alebo bolbitis širokolistý, je krásny druh, ktorý je nenáročný na pestovanie a je skvelý pre začínajúcich aj skúsených akvaritov. Táto akváriová rastlina funguje dobre v podmienkach ponorenia a bude rásť aj v akomkoľvek teráriu, viváriu, paludáriu alebo uzavretej nádobe, pokiaľ bude dodržaná dostatočná vlhkosť. Bolbitis Heteroclita sa vyznačuje širokými listovými listami s textúrovanými okrajmi a vytvára nový rast zo svojho podzemku. Keďže ide o epifytickú rastlinu, Bolbitis Heteroclita je všestranný s umiestnením a sám sa prichytí na porézne povrchy, ako sú aquascapingové kamene a naplavené drevo v akváriu.
Aj keď to nie je potrebné, táto papraďová rastlina bude mať prospech z vstrekovania CO2 do vysadeného akvária. Bolbitis má rád vysoké prúdy, nízke až stredné osvetlenie a pravidelné hnojenie. Bolbitis je relatívne pomaly rastúci rod, ale s trpezlivosťou má potenciál produkovať svieže, listnaté kríky zelene vo vašom zariadení, ak mu poskytnete správnu starostlivosť a optimálne podmienky. Pri výsadbe by sa Bolbitis nemal zahrabávať do akváriového substrátu, pretože to môže spôsobiť hnilobu vodných rastlín. Po usadení v akváriovej nádrži sa Bolbitis Difformis ľahko rozmnožuje jemným oddelením vodnej rastliny pozdĺž horizontálneho podzemku.

Listy pestované v ponorených podmienkach sú menšie a pokrčené. Vysoké teploty zvyčajne spôsobia, že rastliny uschnú a spália sa. Rast je optimálny tým, že dodáva prúd, CO2 a mäkkú, mierne kyslú vodu. 

Je potrebné dbať na to, aby sa oddenok nezakryl, pretože bude hniť. Bežnou metódou je priviazať ich na drevo alebo horniny.

rod: Bolbitis
región: Ázie
Svetelné potreby: Nízka - Stredná
výška: 10-30 cm
šírka: 15 - 30 cm
rast: Veľmi pomalý
Obtiažnosť: stredná

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom