Akvariové rastliny
MT Holding Slovakia, s.r.o.
Belince 144

95612

IČO:51742209

DIČ:SK2120775338

 

Dovoz akvárijných, terárijných a jazierkových rastlín.

 

                   

 +421 908 157 195

(08.00-16.00 hod. - telefónne číslo nie je stálou službou, preto ak sa Vám nepodarí dovolať, napíšte nám mail, na sms neodpovedáme) 

MÁTE OTÁZKU?

tak neváhajte, vyplňujte, odosielajte:

Meno: 

E-Mail:

Telefón:

Správa:

 

 


Pridaj sa k nám do FB  skupiny:

NAD

Atlas akváriových rastlín:

Surpanblog

 

 

Nymphea rubra - bulb

Výrobca: AA
Dostupnosť: na sklade u dodávateľa do 7 - 10 pracovných dní
Cena bez DPH: 3.33
3.99 ks

Nymphaea lotus 'Red'

Tiger Lotus

Nymphaea zenkeri

  • Nádherná solitérna rastlina pre väčšie nádrže
  • Červeno-zelené až červené listy
  • Tmavý bod a pruhový vzor
  • Najobľúbenejšie lekno v akváriu 

Nymphaea lotus, tropické vodné lekno, je rozšírené v Afrike. So svojimi veľkými, okrúhlymi listami s hnedými škvrnami a pruhmi sa lotos Tiger odporúča ako nádherná solitérna rastliny vo väčších nádržiach. V závislosti od sfarbenia ponorených listov sa rastliny často rozlišujú v „červenom“ a „zelenom“, ale rastliny dodané zo škôlky vykazujú všetky prechody a nuansy od červeno-zelenej po červenú.

Tiger lotus nemá žiadne špeciálne požiadavky, ale mal by byť zasadený na voľnom, dobre osvetlenom mieste. Substrát bohatý na živiny je veľmi prospešný pre jeho rast, ale energicky rastúce rastliny majú tendenciu vyvíjať plávajúce listy s dlhou stopkou, ktoré blokujú svetlo. Aby sa tomu predišlo, mali by sa čo najskôr odstrániť dlhé stopky. Ak sa však rastlina nechá rásť s plávajúcimi listami, možno očakávať krásne biele, voňavé kvety, ktoré sú otvorené od večera do neskorého rána.

Táto rastlina je často, ale nie vždy, dodávaná ako hľuza, ktorá vyklíči v nádrži. Objaví sa krátka streľba s koreňovým listom. Neskôr sa mladá rastlinka oddelí od hľuzy. Mladá rastlina Nymphaea lotus je tiež životaschopná, keď sa dodáva bez hľuzy. Staré, plne pestované rastliny vyvíjajú hľuzu samotnú.