Naposledy zobrazené

Akvariové rastliny
MT Holding Slovakia, s.r.o.
Belince 144

95612

IČO:51742209

DIČ:SK2120775338

 

Dovoz akvárijných, terárijných a jazierkových rastlín.

 

       

 +421 908 157 195

(08.00-16.00 hod. - telefónne číslo nie je stálou službou, preto ak sa Vám nepodarí dovolať, napíšte nám mail, na sms neodpovedáme) 

MÁTE OTÁZKU?

tak neváhajte, vyplňujte, odosielajte:

Meno: 

E-Mail:

Telefón:

Správa:

 

 


Pridaj sa k nám do FB  skupiny:

NAD

Produkty zákupite aj u partnerov:

Surpanshop

Akvaland

Atlas akváriových rastlín:

Surpanblog

 

 

Nymphoides aquatica

Výrobca: RarePlants
Dostupnosť: na sklade u dodávateľa do 7-10 pracovných dní
Cena bez DPH: 5.83
6.99
ks

Nymphoides aquatica

Označovaná aj ako Banana Plant, Banana Lily

Túto rastlinu charakterizujú dlhé stonky so svetlo až tmavozelenými zaoblenými listami v tvare srdca vyrastené zo základne zdurených zelených rúrok, ktoré pripomínajú trs banánov. Tieto rastliny sú veľmi populárne jednak preto, že sa o ne dá ľahko starať, jednak pre svoj výrazne očarujúci vzhľad. Hľuzy rastliny banánovníka vynikajú obzvlášť dobre na čiernom alebo tmavom substráte. Môžu byť ponechané na vyplávanie alebo zasadené do substrátu, ale nezahrňte hľuzy rastliny viac ako do ¼ . Najradšej majú pokojnú vodu. Ak ich necháme plávať, začnú im rásť biele korene, ktoré siahajú dolu do substrátu a rastlinu ukotvia.

Rastliny sa tiež nazývajú banánové ľalie, pretože ich stonky vám rýchlo vystrelia na hornú časť nádrže a listy budú plávať ako podložky pre ľalie. Ak zostanú, môžu kvitnúť malé biele kvety. Aj keď sú krásne, nechať ich takto rásť môže vážne obmedziť svetlo na iné rastliny vo vašej nádrži. Aby ste tomu zabránili, listy občas orežte alebo banánovú rastlinu zasaďte do substrátu. Nové rastliny banánovníka môžete rozmnožovať z orezaných listov, čo je bonus, pretože tieto rastliny nežijú tak dlho.

Rastliny banánov sú prispôsobivé a odolné, čo z nich robí skvelú voľbu pre štandardné nádrže. Môžu rásť pri rôznych svetelných podmienkach, ale budú rásť rýchlejšie pri miernom / vysokom osvetlení.

Priezvisko: Menyanthaceae

Pôvod: Juhovýchod USA

Výška: 2-5cm

pH: 6-7,5

Starostlivosť: Ľahko

Svetlo: Stredné

Co2: Nie je potrebné

Propagácia: Orezané listy plávajúce na hladine vody vypučia korene

Tempo rastu: Stredné