Veľkoobchod a obchod s rastlinami a akvaristikou

Akváriové rastliny, teráriové rastliny, technika a prípravky pre úspešný rast rastlín v akváriu


Produkty

Akvariové rastliny

Eshop:
MT Holding Slovakia, s.r.o.
Belince 144

95612

IČO:51742209

DIČ:SK2120775338

 +421 950 625 772

(08.00-16.00 hod. - telefónne číslo nie je stálou službou, preto ak sa Vám nepodarí dovolať, napíšte nám mail, na sms neodpovedáme

 

Predajňa Nitra

4AQUARIUM

všetko pre akvárium a aquascaping

Štúrova ulica 1420/45, 94901 Nitra

 +421 940 933 723

(09.00-17.30 hod. - telefónne číslo nie je stálou službou, preto ak sa Vám nepodarí dovolať, napíšte nám mail, na sms neodpovedáme

Dovoz akvárijných, terárijných a jazierkových rastlín.

 

                   

 

 

MÁTE OTÁZKU?

tak neváhajte, vyplňujte, odosielajte:

Meno: 

E-Mail:

Telefón:

Správa:

 

 

 

 

 

 


 

 

Nymphoides aquatica

Výrobca: RarePlants
Kód: 026027
Dostupnosť: Skladom
5.83 bez DPH
6.99 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Nymphoides aquatica - LA

Charakteristika: ( označovaná aj ako Banana Plant, Banana Lily )

Túto rastlinu charakterizujú dlhé stonky so svetlo až tmavozelenými zaoblenými listami v tvare srdca vyrastené zo základne zdurených zelených rúrok, ktoré pripomínajú trs banánov. Tieto rastliny sú veľmi populárne jednak preto, že sa o ne dá ľahko starať, jednak pre svoj výrazne očarujúci vzhľad. Hľuzy rastliny banánovníka vynikajú obzvlášť dobre na čiernom alebo tmavom substráte. Môžu byť ponechané na vyplávanie alebo zasadené do substrátu, ale nezahrňte hľuzy rastliny viac ako do ¼ . Najradšej majú pokojnú vodu. Ak ich necháme plávať, začnú im rásť biele korene, ktoré siahajú dolu do substrátu a rastlinu ukotvia.

Rastliny sa tiež nazývajú banánové ľalie, pretože ich stonky vám rýchlo vystrelia na hornú časť nádrže a listy budú plávať ako podložky pre ľalie. Ak zostanú, môžu kvitnúť malé biele kvety. Aj keď sú krásne, nechať ich takto rásť môže vážne obmedziť svetlo na iné rastliny vo vašej nádrži. Aby ste tomu zabránili, listy občas orežte alebo banánovú rastlinu zasaďte do substrátu. Nové rastliny banánovníka môžete rozmnožovať z orezaných listov, čo je bonus, pretože tieto rastliny nežijú tak dlho.

Rastliny banánov sú prispôsobivé a odolné, čo z nich robí skvelú voľbu pre štandardné nádrže. Môžu rásť pri rôznych svetelných podmienkach, ale budú rásť rýchlejšie pri miernom / vysokom osvetlení.

Priezvisko: Menyanthaceae;

Pôvod: juhovýchod USA;

Výška: 2-5cm;

pH: 6-7,5;

Starostlivosť: ľahko;

Svetlo: stredné;

Co2: nie je potrebné;

Propagácia: orezané listy plávajúce na hladine vody vypučia korene;

Tempo rastu: stredné.

Počet listov a velkosť hluzi sa može od fotografie líšiť!

Vzorový košík na fotke. Fotografie rastlín sú len orientačné. Predstavujú všetky vlastnosti rastliny po dostatočnom raste vo vodnej forme. Keď sa akváriové rastliny transformujú pod vodou, môžu zmeniť svoj vzhľad.

Prezentovaná fotografia tiež ilustruje použitú rastlinu pri usporiadaní akvária a cieľový vzhľad, ktorý sadenice dosiahnu po prispôsobení sa akváriu v dôsledku pravidelných ošetrovacích ošetrení.

Počet listov a velkosť hluzi sa može od fotografie líšiť!

V zimných mesiacoch doporučujeme si pri objednávke doložiť aj výhrevné vrecko do balíka, ktoré urdží teplotu vo vnútry balíka počas prepravy.

V mínusových teplotách zasielame rastliny v krabiciach s PS výplňou +2,99eur.