Veľkoobchod a obchod s rastlinami a akvaristikou

Akváriové rastliny, teráriové rastliny, technika a prípravky pre úspešný rast rastlín v akváriu


Produkty

Akvariové rastliny

Eshop:
MT Holding Slovakia, s.r.o.
Belince 144

95612

IČO:51742209

DIČ:SK2120775338

 +421 950 625 772

(08.00-16.00 hod. - telefónne číslo nie je stálou službou, preto ak sa Vám nepodarí dovolať, napíšte nám mail, na sms neodpovedáme

 

Predajňa Nitra

4AQUARIUM

všetko pre akvárium a aquascaping

Štúrova ulica 1420/45, 94901 Nitra

 +421 940 933 723

(09.00-17.30 hod. - telefónne číslo nie je stálou službou, preto ak sa Vám nepodarí dovolať, napíšte nám mail, na sms neodpovedáme

Dovoz akvárijných, terárijných a jazierkových rastlín.

 

                   

 

 

MÁTE OTÁZKU?

tak neváhajte, vyplňujte, odosielajte:

Meno: 

E-Mail:

Telefón:

Správa:

 

 

 

 

 

 


 

 

Rataj Volcano Black Powder 2l

Výrobca: Rataj
Kód: 5214
EAN: 8594057622916
Dostupnosť: Skladom
4.45 bez DPH
5.34 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Rataj Volcano Black Powder 2l

Čierny substrát, vulkanického pôvodu. Granule sú 1-2 mm veľké, vysoko porézne. Jemnozrný substrát je vhodný na chov krevete, rýb žijúcich pri dne a na pestovanie kobercových rastlín.

Na rozdiel od kremičitých pieskov substrát neslieha a obsahuje dostatok kyslíkov nevyhnutného pre korene rastlín a filtračné baktérie. Korene rastlín ľahko prerastajú substrátom a berú si živiny z dna. Lepšie prúdenie vody zaisťuje navyše v dne rovnomerné rozloženie živín a teploty.

Narozdiel od tzv. japonských substrátov (sušené obohatené íly) neuvoľňuje do vody nadbytočné živiny. Nie je preto nutná extrémne častá výmena vody (2-3x týždenne) v počiatkoch založenia akvária Sušené íly navyše majú tiež tendenciu intenzívne pútať látky rozpustené vo vode. Tým sa stáva komplikovanejšie napr. liečenie rýb a hnojenie rastlín, kedy je nutné nadlimitné hnojenie hlavne draslíkom.

Zrnitosť: 1-2 mm
Vhodný pre chov kreviet, rýb žijúcich pri dne
Vhodný na pestovanie kobercových rastlín
Chemicky neutrálne, obsahuje iba stopové množstvo Fe, Mn (mmol/l)
Substrát je porézny = neslieha, dobre vedie živiny a kyslík
Perfektný na zakorenenie a rast rastlín
Pórovitý substrát je ideálny domov pre filtračné baktérie, ktoré čistia vodu = zdravé a čisté prostredie pre ryby a rastliny
100% prírodný
Drží tvar - vhodný na vytváranie efektných hardscapov
Nedrobí sa
Neuvoľňuje do vody živiny - nie je nutná častá výmena vody
Jednoduchá manipulácia
Použitie
Substrát pred použitím propereme. Volcano ako rýdzo prírodný produkt obsahuje aj drobný lávový prach. Nie je však vôbec nutné substrát vyprať úplne dočista. Volcano nie je úplne chemický inertný, obsahuje stopové prvky Fe a Mn. To je jedným z dôvodov, prečo v ňom rastliny tak dobre rastú. Pokiaľ substrát prejdeme len zhruba a časť lávového prachu v ňom zostane, vôbec to nevadí. Naopak, drobné častice sú zdrojom okamžitej výživy pre rastliny. Len je nutné takto pripravený substrát veľmi opatrne a pomaly napúšťať, viď. naše video Zakladanie akvária.

Potrebné množstvo substrátu zistíme nasledovne:

Dĺžka cm x hĺbka akvária cm x výška substrátu v cm:1000 = výsledok v litroch

Napr. Akvárium s rozmermi dna 100 x 40 cm, potrebná výška substrátu. Hĺbka substrátu pri prednej strane by mala byť okolo 2 cm, pri zadnej stene 7-8 cm, priemer je teda 5 cm. Pri zásobných substrátoch stačí 2-3 cm.

100 x 40 x 5:1000 = 20l substrátu

Substrát VOLCANO BLACK Rataj neobsahuje živiny ani baktérie.

Dobré je teda použiť zásobný substrát, ktorý obsahuje živiny podporujúce rast a vitalitu rastlín. Z našej ponuky odporúčame obohatený substrát Aquaclay Ground - Staré dno alebo Staré dno.
Zásobný substrát odporúčame použiť pre náročné (high-tech) akvária, ktoré sú vybavené intenzívnym osvetlením, CO2 dávkovaním a sú vysadené náročnými rastlinami.
Pre nenáročné akvária (low-tech) odporúčame použiť organominerálne guličky Bivoj, ktoré uvoľňujú živiny pozvoľna.

Prospešné baktérie, ktoré sa podieľajú na filtrácii vody v akváriu, doplníme do akvária pomocou prípravku Bactoesex. Bactoesex okrem baktérií obsahuje aj výživu na ich rýchle namnoženie. Vďaka baktériám bude voda v akváriu nielen krištáľovo čistá, ale hlavne „zdravá“.

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom