Akvariové rastliny
MT Holding Slovakia, s.r.o.
Belince 144

95612

IČO:51742209

DIČ:SK2120775338

 

Dovoz akvárijných, terárijných a jazierkových rastlín.

 

                   

 +421 908 157 195

(08.00-16.00 hod. - telefónne číslo nie je stálou službou, preto ak sa Vám nepodarí dovolať, napíšte nám mail, na sms neodpovedáme) 

MÁTE OTÁZKU?

tak neváhajte, vyplňujte, odosielajte:

Meno: 

E-Mail:

Telefón:

Správa:

 

 


Pridaj sa k nám do FB  skupiny:

NAD

Atlas akváriových rastlín:

Surpanblog

 

 

Schismatoglottis prietoi

Výrobca: RarePlants
Dostupnosť: na sklade u dodávateľa do 7 - 10 pracovných dní
Cena bez DPH: 5.83
6.99 ks

Schismatoglottis prietoi je pôvodom z Filipín a bol prvýkrát nájdený na ostrove Cebu. Vedecky bol opísaný a pomenovaný po zberateľovi rastlín Esquerion Prieto v roku 2015. Medzi mnohými druhmi Schismatoglottis je už len málo rastlín vhodných pre akvárium, avšak S. prietoi je zatiaľ jediný druh, ktorý je skutočným podvodným zdrojom v prírode. Rozvíja veľké porasty v piesočnatých až štrkovitých korytách tenkých plazivých odnoží a bežcov, porovnateľných s druhmi kryptocorýn. Jeho malé, eliptické, lesklé listy sa podobajú listom Anubias 'Petite', ale sú svetlejšie zelené, rastlina tiež rastie rýchlejšie ako Anubias.

Táto malá rastlinka je dokonale vhodná ako akváriová rastlina a zaslúži si širokú distribúciu v hobby. Schismatoglottis prietoi možno zasadiť do zeme, existujú však aj správy o jeho úspešnom použití ako epifyt na skale. Nemá žiadne špeciálne požiadavky a prospieva tiež v stredne tvrdej vode, stredné osvetlenie a dobrý prísun živín cez vodný stĺpec sú však veľmi prospešné. Rast môže byť na začiatku pomerne pomalý, ale po založení sa zrýchľuje. Časom táto schismatoglottis vytvára hustý, široký porast. Ľahko sa rozmnožuje štiepením a oddeľovaním mladých rastlín.

Toto nové, doteraz málo známe rastlinstvo sa dá využiť mnohými spôsobmi, najlepšie ako skupina v popredí až do stredu akvária. V „geograficky korektných“ tankoch s tematikou Ázie je to správna náhrada za podobné formy Anubias pochádzajúce z Afriky.