Akvariové rastliny
MT Holding Slovakia, s.r.o.
Belince 144

95612

IČO:51742209

DIČ:SK2120775338

 

Dovoz akvárijných, terárijných a jazierkových rastlín.

 

                   

 +421 908 157 195

(08.00-16.00 hod. - telefónne číslo nie je stálou službou, preto ak sa Vám nepodarí dovolať, napíšte nám mail, na sms neodpovedáme) 

MÁTE OTÁZKU?

tak neváhajte, vyplňujte, odosielajte:

Meno: 

E-Mail:

Telefón:

Správa:

 

 


Pridaj sa k nám do FB  skupiny:

NAD

Atlas akváriových rastlín:

Surpanblog

 

 

Taxiphyllum sp. Flame moss

Plamenný mach je jedným z najkrajších vodných machov. Vyznačuje sa vertikálne rastúcimi vetvičkami, ktoré sa skrúcajú a vytvárajú jemné špirálky.

Výrobca: AKVARIOVEMACHY
Kód: AM
Dostupnosť: očakávame naskladnenie
Cena bez DPH: 3.16
3.79 ks

Taxiphyllum sp. Flame moss

  • Rastlina z kultivácie in vitro
  • Rastúca úroveň obtiažnosti - ľahká
  • Odporúčaná poloha v akváriu - predná časť nádrže, korene
  • Minimálny výkon osvetlenia - 30 Watt na 100 litrov vody
  • Minimálny výkon LED osvetlenia - 14 Watt na 100 litrov vody
  • Oxid uhličitý (CO2) – nevyžaduje sa
  • Rýchlosť rastu - mierna
  • Dosiahnutá dĺžka vetvičiek - 5 cm

 

Flame Moss je jedným z najkrajších vodných machov. Vyznačuje sa vertikálne rastúcimi vetvičkami, ktoré sa skrúcajú a vytvárajú jemné špirálky. Svojím tvarom pripomína plameň sviečky, z čoho pramení aj názov - plameňový mach. Po zasadení na koreň pôsobí veľmi dekoratívne. Vyzerá skvele aj v kompaktnom zhluku pripevnenom šnúrkou k lignitu, koreňu, kokosovej škrupine alebo inému ozdobnému prvku. Mach rastie smerom nahor a zriedka sa vetví.

 

PODMIENKY PESTOVANIA

Flame Moss, rovnako ako väčšina vodných machov, sa veľmi ľahko pestuje. Rastie dobre pri intenzívnom aj slabom osvetlení. Hnojenie ako u väčšiny vodných machov, teda makrohnojivo. Mikroživiny nachádzajúce sa vo vode z vodovodu a/alebo substráte sú zvyčajne dostatočné. Optimálna teplota pre tento mach je 16-30 ° C. Preferuje veľmi mäkkú až stredne tvrdú vodu. V tvrdej vode však rastie aj oveľa pomalšie – pH v rozmedzí 6,0 – 7,5.

SPÔSOB VÝSADBY

Jednotlivé konáre machu sú pripevnené rybárskym vlascom alebo lepidlom ku koreňom, lignitu alebo iným ozdobným prvkom (lepidlo a vlasec dostupné). Dlhšie vetvičky je možné rozrezať na niekoľko menších, čím získate viac machu. Po niekoľkých dňoch sa mach začne šíriť smerom nahor, čím sa zahustí jeho štruktúra.