Naposledy zobrazené

Akvariové rastliny
MT Holding Slovakia, s.r.o.
Belince 144

95612

IČO:51742209

DIČ:SK2120775338

 

Dovoz akvárijných, terárijných a jazierkových rastlín.

 

       

 +421 908 157 195

(08.00-16.00 hod. - telefónne číslo nie je stálou službou, preto ak sa Vám nepodarí dovolať, napíšte nám mail, na sms neodpovedáme) 

MÁTE OTÁZKU?

tak neváhajte, vyplňujte, odosielajte:

Meno: 

E-Mail:

Telefón:

Správa:

 

 


Pridaj sa k nám do FB  skupiny:

NAD

Produkty zákupite aj u partnerov:

Surpanshop

Akvaland

Atlas akváriových rastlín:

Surpanblog

 

 

JBL BioNitratEx

Biologický filtračný materiál odbúravájúci dusičňany.

Kód produktu: 6253600
EAN: 4014162625366
Výrobca: JBL
Záručná doba: 24 mesiacov
Dostupnosť: skladom
Cena bez DPH: 17.08
20.49
ks

JBL BioNitratEx

Biologický filtračný materiál, baktérie odbúravajú dusičnany podporujúce rast rias v sladkej alebo morskej vode
Filtračný materiál jednoducho vložte do vnútorného alebo vonkajšieho filtra a naplňte, ak bude po cca 6 mesiacoch spotrebovaný
Bio guličky sa osídlia baktériami tvoriacimi silnú biovrstvy. Pod touto vrstvou klesne obsah kyslíka a tak baktérie kyslík odoberajú z dusičnanov a tým ho odbúravajú
Stabilizuje vodu: Pri bakteriálnym odbúravanie sa tvoria kyseliny znižujúce pH, preto bio guličky obsahujú kyseliny vážiace minerály pre stabilizáciu vody
Balenie obsahuje: 100 bio guličiek k odbúravaniu dusičnanov na 200-300 l vody v akváriu; 1 guľôčka / 2-3 l vody

Kto nemá čo jesť, vyhladí:
Dusičnany a fosfáty sú hlavným zdrojom živín pre riasy. Ak im vo vode jeden alebo oba tieto zdroje odoberieme, prestanú rásť!
Baktérie ale dusičnany odbúravajú iba za určitých podmienok: Až nie je k dispozícii žiadny kyslík a zároveň zdroj uhlíka (výživa pre baktérie), berú si baktérie kyslík z dusičnanov a tým je odbúravajú.

Takto funguje JBL BioNitratEx:
U JBL BioNitratEx sa baktérie usídľujú behom cca 4 týždňov na povrchu bio guličiek a vytvorí silný bio film. Pod bio filmom vzniká oblasť bez kyslíka, v ktorej potom baktérie prejdú k "dýchanie"
z dusičnanov a pri tom "odbúravajú dusičnany (NO3) potrebné pre rast rias. Bio guličky slúžia ako krmivo a dusičnany ako zdroj kyslíka pre baktérie. Preto sa bio guličky postupne zmenšujú (možno kontrolovať vizuálne) až sa celkom vytratí. To trvá cca 6- 12 mesiacov, podľa zaťaženia dusičnanmi. Potom by mali byť bio guličky opäť doplnené.

Slimáky: Ak sa ku guľôčkam JBL BioNitratEx dostane viac slimákov, skonzumujú biofilm na ich povrchu. Tak sa kyslík opäť dostane k najspodnejšom vrstvám baktérií, ktoré potom už nebudú musieť získavať kyslík z dusičnanov a tak ho odbúravať. Pri vyššom počte slimákov sa preto odporúča zabaliť guličky JBL BioNitrat Ex do jemného vrecku, ktoré by šnekua zabránil v prístupe ku guličkám.

Rozdiel s JBL NitratEx:
JBL BioNitratEx pracuje na čisto biologickej báze bakteriálnym odbúravaním nitrátu. JBL NitratEx je naproti tomu umelá živica, ktorá viaže dusičnany vo vode (iba v sladkej vode!) A mení ich na neškodný chlorid (funkcia iónového meniča). Výhodou tohto systému je, že ho možno rýchlo použiť, napr. Na odstránenie dusičnanov z kohútikovej alebo studničnej vody.