Akvariové rastliny

Eshop:
MT Holding Slovakia, s.r.o.
Belince 144

95612

IČO:51742209

DIČ:SK2120775338

 +421 908 157 195

(08.00-16.00 hod. - telefónne číslo nie je stálou službou, preto ak sa Vám nepodarí dovolať, napíšte nám mail, na sms neodpovedáme

 

Predajňa Nitra

4AQUARIUM

všetko pre akvárium a aquascaping

Cintorínska 13, 94901 Nitra

 +421 940 933 723

(09.00-17.30 hod. - telefónne číslo nie je stálou službou, preto ak sa Vám nepodarí dovolať, napíšte nám mail, na sms neodpovedáme

Dovoz akvárijných, terárijných a jazierkových rastlín.

 

                   

 

 

MÁTE OTÁZKU?

tak neváhajte, vyplňujte, odosielajte:

Meno: 

E-Mail:

Telefón:

Správa:

 

 

 

 

 

 


 

 

Kaskádový externý filter SunSun / Grech CBG - 500 - UV lampa

NOVINKA

Výrobca: SunSun
Záručná doba: 24 mesiacov
Dostupnosť: skladom 3 ks
32.48 bez DPH
38.97 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Kaskádový externý filter SunSun / Grech CBG - 500 - UV lampa

Séria filtrov CBG spoločnosti SunSun poskytuje viacstupňovú filtráciu vody spolu so sterilizáciou 5W žiarivky UV-C.
Má niekoľko zariadení, ktoré uľahčujú ovládanie filtra, ako sú napríklad koše filtračných médií, držiak na kôš, regulácia prietoku. Filter okrem štandardného prívodu vody s bezpečnostným filtrom má navyše prívod vody - povrchový skimmer.

Kaskádové filtre boli vytvorené s nápadom najlepšej filtrácie prostredníctvom veľkého objemu. Zároveň konštrukcia filtra umožňuje umiestniť ho mimo nádrž a tým šetrí miesto v akváriu, a návrat vody, ktorá sa koná pomocou kaskády dokonale sýtenej vody v akváriu. Takéto filtračné vlastnosti ďaleko prevažujú nad vnútornými filtrami bez ohľadu na objem akvária.

Návrhári radu CBS spoločnosti SunSun zdokonalili túto koncepciu kaskádových filtrov s viacstupňovou filtráciou (mechanickou, biologickou a chemickou) a sterilizáciou vodou pomocou UV lampy. Najlepšia kvalita filtrácie spolu s ďalšími riešeniami, ktoré uľahčujú prevádzku filtra, spôsobujú, že filter je ďaleko pred výsledkami súťaže v tejto oblasti. Vrátane vysokej ceny, séria CBG je bezkonkurenčná a dá sa povedať, že je v súčasnosti najlepší produkt na trhu.

Filter má trojstupňovú filtráciu pozostávajúcu z troch rôznych filtračných kaziet. Každá z kaziet má samostatné vyhradené miesto a kazety obsahujú voľnú nádobu. Filtračné médiá majú špeciálnu "zásuvku" s rukoväťou, takže ich môžete rýchlo odstrániť z filtra.

Biologickú filtráciu poskytujú bio-keramické guľôčky s rôznou pórovitosťou. Guľôčky sú sídlom baktérií, ktoré znižujú koncentrácie NH3, NH4 a NO2 v akváriu a zároveň ovplyvňujú zdravie rýb a poskytujú prirodzenú živinu rastlinám.

Chemická filtrácia je zabezpečená aktívnym uhlím, ktoré dokonale viaže kovy a ich zlúčeniny na huminové pesticídy a metabolické produkty. Je to náplň, ktorá objasňuje vodu a znižuje nepríjemný zápach vody. Zlepšuje kvalitu vody vrátane biologickej filtrácie.

Mechanická filtrácia je poskytovaná špongiou s vhodnou gradáciou. Odstraňuje všetky nečistoty z vody, vyčistí vodu z prachu, zvyškov rastlín alebo malých plávajúcich častí zeme.

Koše pre filtračné médium môžu byť vhodné pre akúkoľvek filtračnú kazetu v závislosti od potrieb nádrže.

Silná UV-C lampa je zodpovedná za sterilizáciu vody. Má široké spektrum činností, ktoré sú zodpovedné za udržiavanie vody vo vynikajúcej kvalite. Veľmi účinne zabíja akékoľvek spóry rias a baktérií zodpovedných za tvorbu cyanobaktérií alebo chorôb. Lampa má vypínač, ktorý umožňuje nastaviť stupeň sterilizácie vody v závislosti od potrieb nádrže. Pravidelné používanie lampy účinne chráni nádrž pred nepríjemnými prekvapeniami. teleso lampy má malý štítok, ktorý informuje užívateľa o prevádzke lampy.


Prívod vody do filtra sa uskutočňuje dvoma rúrami rôznych aplikácií. Spodná trubica čerpá vodu v najbližšej možnej oblasti spodnej časti. Týmto spôsobom filter odoberá kal v spodnej časti, čo je častá príčina stlačovania dna a zhoršenia kvality vody. Druhý vstup je čiastočne nad povrchom vody - bežne sa označuje ako povrchový skimmer. Odoberá vodu priamo z hladiny, odstraňuje akékoľvek plávajúce kontaminanty a bielkovinu, ktorá je viditeľná pre ľudské oko ako tukové miesto. Tento mimoriadne nevzhľadný povlak je veľmi nebezpečný pre zdravie a kvalitu vody, takže filter, ktorý ho neutralizuje, zabezpečuje najlepšiu a úplnú kvalitu filtrácie vody.
Filter má nekonečne variabilnú reguláciu prietoku a tým aj účinnosť. Nastavenie umožňuje prispôsobenie filtra akvárií s objemom 38 až 115 l.
Na komore skimmeru bola umiestnená prídavná regulácia prietoku, pomocou ktorej je ľahké nastaviť úroveň účinnosti tohto vstupu so vstupným dnom na úrovni 0% až 100% toku.

Teleskopický prívod vody do dna a špeciálna noha umožňujú jednoduchú a rýchlu inštaláciu zariadenia v akváriu bez ohľadu na výšku nádrže alebo hrúbku skla, z ktorého bola vyrobená.

Filtr výrobcu SunSun je založený na dlhoročných skúsenostiach. Je charakterizovaná spoľahlivosťou a efektívnou prácou. Rotor, ktorý je srdcom zariadenie je odolné voči vysokej odolnosti čerpanej vody, a nad ním má os spekaného nekorodujúceho titánu, aby čerpadlo mohlo pracovať aj v morskej vode.

Technické údaje:
- čerpadlo na spotrebu 6W + UV žiarovka 5W
- maximálny prietok 500 l / h
- minimálny prietok 160 l / h
- určený pre akvárium 38l až 115l
- rozmery 192 x 110 x 165 mm